KONST / Litografier / Färglitografi 13581656
nr 1358 1656
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, "Modelltecknaren". Signerad, numrerad 38/300. Motivet: 36x30 ca
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 2 november 2020
kl 18:18:52
30/10 11:51:47